Студенти та викладачі кафедри авіоніки відвідали зустріч з астронавткою NASA

Сьогодні у Національному авіаційному університеті американська астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер зустрілась зі студентами, викладачами, журналістами та всіма хто цікавиться космосом.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер здійснила два космічні польоти тривалістю 27 діб 15 годин 36 хвилин і 02 секунди, виконала п'ять виходів у відкритий космос загальною тривалістю 33 години 42 хвилини.

1 травня 1996 була зарахована кандидатом в астронавти НАСА 16-го набору.

27 лютого 2002 року одержала призначення як фахівець польоту в екіпаж шаттла Атлантіс STS-115, старт якого був намічений на весну 2003 року. Однак у зв'язку із загибеллю шаттла Колумбія політ був відкладений.
З 9 вересня по 21 вересня 2006 зробила свій перший космічний політ як фахівець польоту Атлантіс STS-115. Стала 445-ою людиною і 279-м астронавтом США в космосі. Тривалість польоту склала 11 діб 19 годин 06 хвилин 35 секунд. Під час проведення польоту Хайдемарі виконала два виходи у відкритий космос разом з астронавтом Джозефом Таннером:
12 вересня 2006 - було проведено роботи по установці на станцію сегментів з сонячними батареями; тривалість виходу склала 6 годині 26 хвилин.
15 вересня 2006 - були продовжені роботи по введенню в експлуатацію нових сонячних батарей. Астронавти також демонтували експериментальні зразки на зовнішній поверхні станції, встановили нову антену для передачі телевізійного зображення і демонтували на сегменті S1 стару, що вийшла з ладу, антену; тривалість виходу склала 6 годині 42 хвилини.

1 жовтня 2007 року одержала призначення як фахівець польоту в екіпаж шаттла Індевор STS-126.
З 15 листопада по 30 листопада 2008 року здійснила свій другий космічний політ як фахівець польоту Індевор STS-126. Тривалість польоту склала 15 діб 20 годин 30 хвилин 34 секунди. Під час проведення польоту Хайдемарі виконала три виходи у відкритий космос, перший і третій — разом з астронавтом Стівеном Боуеном, другий — разом з астронавтом Робертом Кимбро; основні роботи, що проводяться під час виходів, були пов'язані з обслуговуванням вузлів обертання SARJ (від англ. Solar Alpha Rotary Joint) МКС:
18 листопада 2008 - тривалість виходу склала 6 годині 52 хвилини.
20 листопада 2008 - тривалість виходу склала 6 годин 45 хвилин.
22 листопада 2008 - тривалість виходу склала 6 годині 57 хвилин.

У своєму сьогоднішньому виступі Гайдемарі Стефанишин-Пайпер зазначила: «Цим візитом я сподіваюсь надихнути вас вивчати світ інженерії, фізики тощо, можливо серед вас майбутні космонавти. Згадую часи коли була студенткою, тоді навіть і не мріяла бути астронавткою. Я навчалася на інженерному. Проваливши тест на пілота, спробувала знову, і знову і мене таки відібрали до NASA». Вона розказала про складнощі відбору, тренування на землі, особливості будівництва станції у відкритому космосі. Також Гайдемарі поділилась враженнями від польотів та перебування на Міжнародній космічній станції (МКС), про особливості роботи екіпажу МКС, відповіла на запитання студентів, провела автограф-сесію та зробила численні фото на згадку.