День пам'яті Чорнобиля

26 квітня 2024 року кафедра авіоніки Факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій Національного авіаційного університету відзначила День пам'яті Чорнобильської катастрофи. Ця дата є надзвичайно важливою для вшанування пам'яті однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Чорнобильська катастрофа сталася 26 квітня 1986 року, коли на Чорнобильській атомній електростанції в Україні вибухнув четвертий реактор. Це призвело до викиду величезної кількості радіоактивних матеріалів в атмосферу, що спричинило серйозне забруднення великих територій. Вибух і подальша пожежа призвели до евакуації понад 300 000 людей і створення 30-кілометрової зони відчуження навколо місця аварії, яка залишається непридатною для життя й до сьогодні.

Колектив кафедри авіоніки висловлює вдячність усім учасникам за активну участь у вшануванні цієї важливої дати та наголошує на необхідності подальшого дослідження і розвитку технологій безпеки.